Ważne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatności.

Góry Izerskie

st. główna  » Pogórze Izerskie  » Lwówek Śląski  » Gościniec Pod Zielonym Jajem

Aktualizacja: 2011-08-03

Gościniec Pod Zielonym Jajem

Na gości Gościńca Pod Zielonym Jajem czeka własna piaszczysta plaża nad strumieniem, plac zabaw na ogrodzonej rozległej łące położonej obok domu oraz bogaty w grzyby i jagody las

Pod Zielonym Jajem to miejsce wypoczynku w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski - u stóp Gór Izerskich, na pograniczu Pogórza Izerskiego i Pogórza Kaczawskiego. Zamieszkując w 200-letnim siedlisku, w unikatowym szachulcowym domu, w przytulnych komfortowych pokojach z łazienkami, można skosztować wyjątkowo dobrej kuchni i regionalnych specjałów.

Na gości czeka 12 pokoi dwuosobowych podzielonych na trzy kategorie: Izba Tradycyjna, Izba Wysoka i Izba Pańska. Każdy pokój posiada własną łazienkę z kabiną prysznicową. W niektórych Izbach Tradycyjnych i Pańskich możliwość aranżowania przystawek. W całym Gościńcu bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu Wi-Fi.

Jedną z oferowanych przez Gościniec atrakcji jest tor off-roadowy położony opodal za zabudowaniami, w należącym do gościńca prawie 2-hektarowym wąwozie. Nasi goście mogą tu się uczyć lub doskonalić swoje umiejętności jazdy w terenie, prowadząc pod okiem doświadczonych instruktorów firmowe, odpowiednio wyekwipowane Land Rovery.

Firmy mogą zorganizować tutaj szkolenia, imprezy incentive i pikniki na zielonych łąkach wokół gościńca lub w położonej obok domu zalesionej dolince.
Na miejscu warto skorzystać z zabiegów SPA i masaży w profesjonalnym wykonaniu.

Atrakcją dla każdego są wycieczki po okolicy bryczką zaprzężoną w dwa piękne konie rasy śląskiej.

W tym ekologicznym domu goście dostają do picia krystalicznie czystą wodę z własnego ujęcia, ciepło - czerpane ze słonecznych solarów, a ścieki odprowadzane są do przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków. Gospodarze starają się żyć w symbiozie z naturą, która sąsiaduje tuż za progiem.
Dzięki temu, że podczas remontu używane były naturalne, zdrowe materiały, a deski podłogowe konserwowane są olejem, wspaniale czują się tu alergicy oraz osoby, które mają kłopoty ze snem.

Obiady i kolacje przygotowywane są w oparciu o tradycje kuchni regionalnej, czyli kresowej i... śródziemnomorskiej, bo większość mieszkańców okolicznych wsi i miasteczek to potomkowie repatriantów z Wołynia, Jugosławii oraz uchodźców z Grecji.

Świeże mięsa, dziczyzna i ryby z okolicznych hodowli są przyrządzane z najwyższą starannością wg sprawdzonych, wypróbowanych receptur. Warzywa i surówki stanowią dodatek do każdego obiadu, a wypieki i desery nie mają sobie równych.

Gospodarz, podróżnik, gawędziarz poza zafascynowaniem Pogórzem Izerskim pasjonuje sie kuchnią śródziemnomorską, aurą Afryki i Land Roverami. Jego pasje połączone razem mają zdecydowany wpływ na duszę domu.

Gościniec Pod Zielonym Jajem

Antoni Jackiewicz

  • Płóczki Górne 102
  • 59-600 Lwówek Śląski
  • tel. +48 607 200 200
  • gosciniec@podzielonymjajem.pl
  • recepcja@podzielonymjajem.pl
  • www.podzielonymjajem.pl

Tagi:  ·agroturystycznie

 

drukuj

 

Sprawdź i te oferty

 « start | ↑ góra | « cofnij

www.izerska.pl