Ważne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatności.

Góry Izerskie

st. główna  » Świeradów -Zdrój  » Świeradów-Zdrój (miasto)  » Willa Dębowy Dwór

Aktualizacja: 2010-06-14

Willa Dębowy Dwór

Chcieliby Państwo spędzić urlop w miejscu urokliwym, gdzie szumi górski potok, a powietrze i ziemia leczą? Zapraszamy do hotelu DĘBOWY DWÓR w uzdrowisku Świeradów-Zdrój

Okolica jest tu piękna: góry, lasy i górskie strumienie zachęcają do wędrówek pieszych i rowerowych, obcowania z naturą. Bogactwo wód radonowych, magnezowych i żelazowych oraz borowin, a przy tym unikalny klimat sprawiają, iż Świeradów Zdrój stał się uzdrowiskiem znanym i cenionym w Europie.

W obiekcie mogą Państwo zamieszkać w jednym z 17 wygodnie i przyjemnie urządzonych pokoi, tak by cieszyły ciało i umysł naszych gości. Większość pokoi posiada oddzielną od sypialni część wypoczynkową, w której znajduje się stolik i fotele. A popołudniami i wieczorami zaprasza Państwa przytulna restauracja z barem, w której na życzenie gości odbywają się wieczory przy muzyce folklorystycznej oraz romantycznej (przy skrzypcach).

DĘBOWY DWÓR, to obiekt z tradycjami. Podczas remontu budynku w roku 1999, na strychu, w grubo kurzem pokrytych rzeczach, znaleziono starą widokówkę przedstawiającą budynek w roku 1913. Na pocztówce widniał napis: Hotel Eichendorffhaus (należy tu wspomnieć, iż Eichendorff był znanym śląskim poetą, romantykiem, tak znanym i cenionym na Śląsku, jak przez Polaków Adam Mickiewicz). Na pocztówce tej widniał też napis, iż hotel posiada bieżącą wodę i centralne ogrzewanie, co w roku 1913 nie było jeszcze normą. A więc był on niezwykle, jak na te czasy, nowoczesny.
Tak też pocztówka rozwiązała problem nadania nazwy budynkowi. Mianowano go DĘBOWYM DWOREM, na cześć siły, piękna, witalności oraz chęci przetrwania jakie zawiera w sobie dąb. Pozostawiono też drugą nazwę Dom Eichendorffa.

Pokoje

Do Państwa dyspozycji jest 16 pokoi, w tym pokoje 1-osobowe, 2-osobowe i 3-osobowe oraz dostawki do spania dla dzieci. Pokoje wyposażone są w łazienki z kabinami prysznicowymi, telewizor z naziemnymi i satelitarnymi programami oraz telefon.

Każdy pokój jest indywidualny, ma inną przestrzeń, klimat oraz kolorystykę. Większość pokoi ma zagospodarowane dawne balkony, tak iż stanowią one integralną część pokoju, powiększając go o część wypoczynkową, służącą gościom przez cały rok.

Restauracja

Restauracja prowadzi kuchnię domową, regionalną, ale w menu znajdą też Państwo potrawy kuchni międzynarodowej w tym niemieckiej. Dania sporządzane są na zamówienie, więc zawsze są one świeże.

Na śniadania stawiany jest przed Państwem bufet szwedzki, według wyboru.

Restauracja serwuje dania przygotowane według karty. W większości to dania kuchni polskiej, wykonane na sposób domowy, ale znajdą tu Państwo również dania typowe dla kuchni niemieckiej.

Podczas obiadokolacji serwowane są każdorazowo dwie potrawy do wyboru. Dania są przez kucharzy tak skompletowane, iż znajdzie tu dla siebie coś dobrego i miłośnik mięs i wielbiciel dań jarskich czy też potraw mącznych.

Willa DĘBOWY DWÓR

Małgorzata i Krzysztof Chuderscy

  • ul. Wczasowa 4
  • 59-850 Świeradów-Zdrój
  • tel. 757 816 570, 757 816 415
  • rezerwacje@debowydwor.pl


Tagi:  ·restauracja

 

drukuj

 

Sprawdź i te oferty

 « start | ↑ góra | « cofnij

www.izerska.pl