Ważne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatności.

Góry Izerskie

st. główna  » Szklarska Poręba  » Biała Dolina  » Willa Anna

Aktualizacja: 2012-12-10

Willa Anna

Willa Anna wybudowana w 1844 r. jako leśniczówka, ostatnio gruntownie zmodernizowana, to idealne miejsce na wakacje dla spragnionych spokoju i zapachu świerków

Położona na uboczu, nad szumiącym strumieniem, wygląda jak z bajki o królowej Śniegu lub krasnoludkach. Tutejsze góry urzekają o każdej porze roku, z okien widzi się tylko las i niebo, a cały zgiełk i hałas miasta staje się odległy.

Dom położony jest w Szklarskiej Porąbie, na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, z dala od ulic i zgiełku, osłonięty drzewami, otoczony potokiem górskim i rzeką Bieleń. Od centrum Szklarskiej Poręby dzieli ją dystans ok. 2 km, a 7 km od Jakuszyc, 9 km do Harrachova, a 20 km Świeradowa-Zdroju. W odległości 6 km od obiektu znajduje się Ski Arena Szrenica z wyciągami i trasami zjazdowymi. Znacznie bliżej, ok. 300 m, z Willi Anny jest do orczyku narciarskiego.

Łatwo tutaj dojdziemy (ok. 1 km) do dworca PKP i ok. 3 km do PKS, bardzo blisko do osady jeździeckiej oraz orlika (dwa boiska - wielofunkcyjne i pełnowymiarowe).

Do dyspozycji w obiekcie mają Państwo saunę i plac zabaw dla dzieci z miejscem na lepienie bałwana oraz wydzielony parking (także możliwość jazdy konnej/kulig). Dodatkowo miejsce na ognisko ewentualnie grill w altanie nad stawem oraz dużo powierzchni wypoczynkowe położonej na uboczu w lesie, nad szumiącym strumieniem.
To idealne miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi oraz osób szukających spokoju i ciszy.

Zimą można tu jeździć i chodzić na nartach - w pobliżu znajduje się wyciąg dla początkujących. Obok leśniczówki przebiegają ścieżki dla narciarstwa biegowego do Jakuszyc. Pobliskie wzniesienia są idealne dla jazdy na sankach. Można także spacerować po ośnieżonym lesie, czy cieszyć się ciszą i spokojem zimowego krajobrazu.
Po długim spacerze gorąca herbata przy kominku smakuje zupełnie inaczej niż w domu.

Leśniczówka Willa Anna

Piotr Multan

  • ul. Wolności 15
  • 58-580 Szklarska Poręba
  • tel. 757 172 244
  • kom. 508 199 665
  • info@willaanna.pl
  • www.willaanna.pl

 

Sprawdź i te oferty

 « start | ↑ góra | « cofnij

www.izerska.pl