Ważne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatności.

Góry Izerskie

st. główna  » Pogórze Izerskie  » Lubomierz  » Manufaktura na miedzy

Aktualizacja: 2014-04-03

Manufaktura na miedzy

Radoniów to niewielka wieś na Pogórzu Izerskim. To tutaj powstało małe, ale ciepłe i gościnne gospodarstwo agroturystyczne MANUFAKTURA NA MIEDZY

Manufaktura na miedzy

Dwa pokoje: dwu- i czteroosobowy ugoszczą przyjezdnych przez cały rok. To doskonała oferta dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku i "się ponudzić". I dla tych, którzy chcą biegać, pojeździć na rowerze, wybrać się na rajd konny czy zimą pobiegać na nartach biegowych po okolicy bądź w Górach Izerskich. Radoniów jest świetnym miejscem wypadowym. Zarówno w pobliskie Góry Izerskie, Karkonosze czy na całe Pogórze Izerskie. Samochodem czy rowerem blisko stąd do Świeradowa-Zdroju, niedaleko do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby.

Kozie opowieści... ;)

W gospodarstwie pod okiem gospodyni można lepić z gliny, spróbować swoich sił w filcowaniu czy stworzyć pamiątkę z masy papierowej. Można też wspólnie z gospodarzami wyrobić i upiec chleb w piecu chlebowym. W porze wiosenno-letniej warto go zjeść z zagrodowym serem kozim, dojrzewającym albo wędzonym bądź pysznym twarożkiem kozim. Przez cały rok domowy chleb wyśmienicie smakuje z pastami wegetariańskimi albo pasztetem. Specjalność obiadowa gospodarstwa to ruskie krokiety i pulpeciki z dodatkiem koziego sera.
Wieczory miło spędzicie na pogawędkach w kuchni lub przy ognisku.

Turyści na koniach

Gospodarstwo jest przygotowane do przyjmowania rajdów konnych. Konie odpoczną w zagrodzie, a jeźdźcy zjedzą smaczny posiłek. Upieką kiełbasę przy ognisku albo pogrillują pod wiatą. Radoniów leży na szlaku konnym systemu SZKOT, skąd "Drogą Wisielców" można pogalopować do Lubomierza, albo przez Chmieleń do Starej Kamienicy.

MANUFAKTURA NA MIEDZY w stałej ofercie proponuje także warsztaty twórcze dla grup zorganizowanych. Dla dzieci i dla dorosłych:

  • warsztaty wyrobu tradycyjnego chleba "Od ziarenka do bochenka..."
  • warsztaty lepienia gliny "Nie święci garnki lepią"
  • warsztaty filcowania "Filcowe cudeńka"
  • warsztaty decoupage'u "Drugie życie rzeczy"

Ser kozi wędzony i chleb razowy na zakwasie

Dla grup zorganizowanych, wcześniej umówionych gospodarze organizują kilkugodzinny pobyt z wybranymi warsztatami i innymi atrakcjami np. podchody, pieczenie ciasta na ognisku itp. Możliwe jest także przygotowanie posiłku dla grupy.

Manufaktura na miedzy

noclegi, wyżywienie, warsztaty twórcze

  • Henryka Socha-Zawadzka
  • Radoniów 2
  • 59-623 Lubomierz
  • e-mail: hensto@poczta.onet.pl

Tagi:  ·agroturystycznie

 

drukuj

 

Sprawdź i te oferty

 « start | ↑ góra | « cofnij

www.izerska.pl