Ważne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatności.

Góry Izerskie

st. główna  » Szklarska Poręba  » Biała Dolina  » Chatka Robaczka

Aktualizacja: 2010-05-20

Chatka Robaczka

Schronisko CHATKA ROBACZKA to najmłodsze schronisko w Górach Izerskich. Położone jest na uboczu Szklarskiej Poręby, w Białej Dolinie w zacisznym i spokojnym miejscu, dzięki czemu jest bezpieczne dla wypoczynku dzieci i młodzieży. Polana i lasy wokół schroniska w sezonie obfitują w jagody, borówki i grzyby

Schronisko CHATKA ROBACZKA zimą z Wysokim Kamieniem w tle

Atmosferę schroniska tworzą goście. Nie narzuca się im sposobu wypoczynku ale wymaga się wzajemnego szacunku dla siebie i dla miejsca. Właściciel schroniska - Robaczek - słynie z wypieku przepysznych ciast. Szczególnie polecane jest ciasto jagodowe z jego własnego przepisu.

Do dyspozycji turystów jest w pełni wyposażona kuchnia turystyczna. Na parterze znajduje się świetlico-jadalnia, w której toczy się życie towarzyskie przybyłych gości.

Goszcząc u Robaczka masz możliwość poznawania piękna Gór Izerskich i Karkonoszy zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Bogata sieć szlaków turystycznych pieszych, rowerowych i narciarskich pozwala na wyśmienite zaplanowanie pobytu w górach. Od wiosny do jesieni służy turystom pieszym i rowerowym, a w sezonie zimowym narciarzom (schronisko połączone jest trasami biegowymi z Polaną Jakuszycką). Przy budynku jest pełnowymiarowe boisko o podłożu trawiastym do piłki siatkowej.

Goście zakwaterowani w schronisku proszeni są o posiadanie własnych kapci.
W schronisku można skorzystać z przewodowego i bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Poza noclegiem w schronisku można spać pod własnym namiotem.

Schronisko Turystyczne CHATKA ROBACZKA

Andrzej Kohyt

  • Biała Dolina
  • ul. Żeromskiego 23
  • 58-580 Szklarska Poręba
  • tel.: (0048) 757 173 709
  • kom.: (+48) 502 668 325

 

Sprawdź i te oferty

 « start | ↑ góra | « cofnij

www.izerska.pl